یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
سلامت

ارائه خدمات سلامت الکترونیک در مناطق سیل زده


متن کامل خبر:

به گزارش خبرگزاری مهر، یکی از مهم‌ترین مسائلی که افراد بیشماری در سیل اخیر به صورت مشهود با آن دست به گریبان هستند، حوزه پزشکی و سلامت است که از مسائل روزمره بیماری‌های شایع و عمومی افراد تا تبعات سلامت جسمی و روحی سیل زدگان از خسارات وارده را شامل می‌شود.

در این خصوص گروه‌های مختلف تیم‌های پزشکی را به مناطق اعزام کرده‌اند، اما همچنان جای متخصصان پزشکی در صحنه خالی است، که البته دسترسی به متخصصان برای این مناطق سیل زده که شماری از آنها مناطق محروم نیز هستند، در شرایط عادی نیز مشکل و دشوار است.

خدمات و فناوری‌های نوین سلامت ارائه چنین خدمات را تسهیل می‌نماید، سلامت الکترونیکی امکان ارائه خدمات پزشکی را از یک نقطه از کشور بدون حضور پزشک به نقطه‌ای دیگر مقدور می‌سازد.

شرکت سلامت الکترونیک برکت، با اتصال پزشکان متخصص مستقر در بیمارستان‌های تهران به مناطق آسیب دیده استان لرستان توسط فناوری‌های سلامت از راه دور، در حال ارائه خدمات تخصصی پزشکی در مناطق سیل زده استان لرستان است.

سید سجاد مروجی مدیر عامل شرکت سلامت الکترونیک برکت به توصیف این خدمات پرداخته و اشاره کرد که این مجموعه، دو کامیونت مجهز به تجهیزات و فناوری‌های سلامت از راه دور و سلامت الکترونیکی را به همراه دارو به مناطق سیل زده این استان اعزام داشته است و پزشکان متخصص مستقر در بیمارستان‌های تخصصی شهر تهران در حوزه‌های داخلی، پوست، قلب و چشم، روانشناسی و زنان به ارائه خدمات مستقیم و آنلاین به افراد آسیب دیده در سیل می‌پردازند.

وی در ادامه بیان داشت: حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در پشتیبانی و توسعه فناوری‌های نوین در ارائه خدمات به افراد محروم و آسیب دیده شکل جدیدی از عدالت اجتماعی را محقق می‌سازد که با توجه به دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، شرکت سلامت الکترونیک برکت با بهره گیری از فناوری‌های نوین توسعه یافته توسط این مجموعه و بهره مندی از زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطی شرکت توسعه اعتماد مبین که توسعه این نوع از خدمات و فناوری‌ها را در اولویت خود قرار داده است به ارائه این خدمات در استان لرستان می‌پردازد.

شرکت سلامت الکترونیکی برکت با توجه به ثبت اختراعات انجام شده در حوزه دوراسلامت و سلامت الکترونیک، به توسعه و ارائه این نوع از خدمات همت گمارده است که در اربعین سال ۱۳۹۶ نیز به معاینات تخصصی و پزشکی از راه دور با اتصال کامیونت‌های خود در کربلا به سه بیمارستان تخصصی در شهر تهران به ارائه خدمات تخصصی پزشکی بدون حضور هیچ گونه پزشکی در محل اقدام نموده است.

ظرف چند روز گذشته بیش از ۸۰۰ نفر از افراد سیل زده استان لرستان از خدمات متخصصین پزشکی بیمارستان‌های تهران در بستر دوراسلامت بهره مند شده‌اند که برخی از این مناطق شامل چمخوشه، معمولان، حیات الغیب در این استان است که همچنان ارائه این خدمات فناورانه در این استان توسط شرکت سلامت الکترونیک برکت ادامه دارد، در این زمینه هماهنگی پزشکان متخصص و بیمارستان‌ها جهت ارائه خدمات پزشکی از راه دور توسط سازمان نظام پزشکی انجام گردیده و هماهنگی اجرایی محلی در استان لرستان نیز با همکاری جهاد دانشگاهی استان لرستان در دست اجرا می‌باشد.

وی افزود: با توجه به وسعت کشور ایران، افزایش کیفیت و دسترس پذیری خدمات سلامت در کشور، به واسطه توسعه فناوری‌های سلامت الکترونیک و دوراسلامت می‌تواند میسر گردد که این امر نیازمند تبیین و توسعه یک برنامه منسجم ملی است و در حال حاضر نمونه عملی ارائه خدمات سلامت الکترونیک و دوراسلامت را در میدان اجرا مشاهده می‌کنیم که شرکت سلامت الکترونیکی این امر را بارها در عرصه داخلی و خارجی به منصه اجرا گذارده است که می‌تواند مدلی در ارائه خدمات در هنگام بحران و همچنین در توسعه خدمات سلامت در کشور باشد.

کد خبر ۴۵۹۵۹۷۷

مطالب مرتبط

بیمارستان های آموزشی رایگان شود/۲۰ هزار جراح داریم

باران نیوز

مواضع وزارت بهداشت درحوزه آموزش پزشکی تغییری نکرده است

باران نیوز

روز قدس یادگار امام خمینی (ره) است

باران نیوز