یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • صفحه اصلی
  • هنر
  • ارایه ۶ اثر کانون پرورش فکری در بخش بازار جشنواره جهانی فیلم فجر
هنر

ارایه ۶ اثر کانون پرورش فکری در بخش بازار جشنواره جهانی فیلم فجر


متن کامل خبر:

به گزارش خبرگزاری مهر، به گفته حامد رهنما مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری، در این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر که از ۲۹ فروردین تا ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ در پردیس سینمایی چارسو برگزار می‌شود، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به معرفی و عرضه ۶ اثر بلند سینمایی و کوتاه انیمیشن خود می‌پردازد.
رهنما در ادامه گفت: فیلم‌های سینمایی «ضربه فنی» اثر غلامرضا رمضانی و «دوچ» به کارگردانی امیر مشهدی‌عباس در این بازار بین‌المللی برای علاقه‌مندان و مخاطبان ارایه می‌شود.
وی افزود: «شب ترسناک لومو» اثر ساره شفیعی‌پور، «قهرمان» کیانوش عابدی، «باد دوچرخه‌سوار» نازنین سبحان‌سربندی و «سگی که مرض داشت» پروین تجوید، عنوان فیلم‌های انیمیشن کانون است که در این بازار معرفی خواهد شد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون یادآور شد: بازار فیلم فجر، با هدف ایجاد محیطی برای معرفی، تبلیغ و توزیع فیلم‌های خانوادگی ایرانی و فیلم‌های خارجی انسان‌دوستانه و اخلاقی با تاکید بر پرهیز از فیلم‌های غیراخلاقی از ساعت ۱۱ صبح تا ۲۰ برپا خواهد شد.
وی اضافه کرد: کانون در این رویداد هنری ضمن تبادل نظر با دست‌اندرکاران حرفه‌ای سینما برای حضور پررنگ‌تر خود در این بازار فیلم به انجام هماهنگی برای نمایش فیلم‌هایش در جشنواره‌های خارجی کودک و بسترسازی و بازاریابی برای فروش فیلم‌های جدید خود به کشورهای شرکت کننده، می‌پردازد.
رهنما عنوان کرد: پوستر این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر نیز با تصویری از فیلم «دونده» اثر ماندگار امیر نادری محصول سال ۱۳۶۳ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طراحی شده است. در عین حال قرار است این فیلم در بخش «نمایش فیلم‌های کلاسیک مرمت شده» این دوره از جشنواره نمایش داده شود.
وی در پایان گفت: آثار پویانمایی ترمیم شده علی‌اکبر صادقی همچون «هفت شهر»، «گلباران»، «من آنم که»، «ملک خورشید»، «رخ» و «زال و سیمرغ» محصول کانون پرورش فکری در بخش کلاسیک این رویداد جهانی به نمایش در می‌آید.
سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر از ۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

کد خبر ۴۵۹۲۳۶۸

آروین موذن زاده

مطالب مرتبط

مجری رادیو چگونه ناگهان حذف شد/ مسئولان پاسخگو نیستند

باران نیوز

پردیس تئاتر باربد آغاز به کار می کند/ افتتاح با پرفورمنس «جریان»

باران نیوز

بازخوانی اثر گابریل گارسیا مارکز با صدای بهروز رضوی

باران نیوز