دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
  • صفحه اصلی
  • هنر
  • ارایه ۶ اثر کانون پرورش فکری در بخش بازار جشنواره جهانی فیلم فجر
هنر

ارایه ۶ اثر کانون پرورش فکری در بخش بازار جشنواره جهانی فیلم فجر


متن کامل خبر:

به گزارش خبرگزاری مهر، به گفته حامد رهنما مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری، در این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر که از ۲۹ فروردین تا ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ در پردیس سینمایی چارسو برگزار می‌شود، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به معرفی و عرضه ۶ اثر بلند سینمایی و کوتاه انیمیشن خود می‌پردازد.
رهنما در ادامه گفت: فیلم‌های سینمایی «ضربه فنی» اثر غلامرضا رمضانی و «دوچ» به کارگردانی امیر مشهدی‌عباس در این بازار بین‌المللی برای علاقه‌مندان و مخاطبان ارایه می‌شود.
وی افزود: «شب ترسناک لومو» اثر ساره شفیعی‌پور، «قهرمان» کیانوش عابدی، «باد دوچرخه‌سوار» نازنین سبحان‌سربندی و «سگی که مرض داشت» پروین تجوید، عنوان فیلم‌های انیمیشن کانون است که در این بازار معرفی خواهد شد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون یادآور شد: بازار فیلم فجر، با هدف ایجاد محیطی برای معرفی، تبلیغ و توزیع فیلم‌های خانوادگی ایرانی و فیلم‌های خارجی انسان‌دوستانه و اخلاقی با تاکید بر پرهیز از فیلم‌های غیراخلاقی از ساعت ۱۱ صبح تا ۲۰ برپا خواهد شد.
وی اضافه کرد: کانون در این رویداد هنری ضمن تبادل نظر با دست‌اندرکاران حرفه‌ای سینما برای حضور پررنگ‌تر خود در این بازار فیلم به انجام هماهنگی برای نمایش فیلم‌هایش در جشنواره‌های خارجی کودک و بسترسازی و بازاریابی برای فروش فیلم‌های جدید خود به کشورهای شرکت کننده، می‌پردازد.
رهنما عنوان کرد: پوستر این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر نیز با تصویری از فیلم «دونده» اثر ماندگار امیر نادری محصول سال ۱۳۶۳ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طراحی شده است. در عین حال قرار است این فیلم در بخش «نمایش فیلم‌های کلاسیک مرمت شده» این دوره از جشنواره نمایش داده شود.
وی در پایان گفت: آثار پویانمایی ترمیم شده علی‌اکبر صادقی همچون «هفت شهر»، «گلباران»، «من آنم که»، «ملک خورشید»، «رخ» و «زال و سیمرغ» محصول کانون پرورش فکری در بخش کلاسیک این رویداد جهانی به نمایش در می‌آید.
سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر از ۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

کد خبر ۴۵۹۲۳۶۸

آروین موذن زاده

مطالب مرتبط

پیام معاون هنری وزیر ارشاد به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

باران نیوز

پوستر انگلیسی فیلم سینمایی «۲۳ نفر» رونمایی شد

باران نیوز

معرفی آثار بخش تئاتر صحنه تهران و البرز به جشنواره تئاتر دانشگاهی

باران نیوز