جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
جامعه

ایستادگی تمام قد در برابر انتقال آب کارون


متن کامل خبر:

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز آیت الله محسن حیدری در حاشیه افتتاح مرکز درمانی فخر النسا خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انتقال آب کارون به اصفهان غیرقانونی و غیرمنصفانه است و ما با تمام قدرت در مقابل این کار غیرقانونی ایستاده ایم و تا آخرین لحظه ای که امکان دارد در مقابل این اجحاف خواهیم ایستاد.
وی به برداشت غیر قانونی آب کارون برای مصارف غیر شرب اشاره کرد و گفت: در بحث انتقال آب آنچه که قانونی برای مصارف آب شرب است و تا حد مصارف شرب هیچ اشکالی ندارد اما آن چیزی که اتفاق افتاده ۱۰ برابر مصرف آب شرب است.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: استفاده از آب کارون برای مصارفی  همچون صنایع آب بر اصفهان و یا برای فضای سبز و کشاورزی در هیچ نهاد قانونی تصویب نشده است و این ها فرای میزان قانونی، آب را برداشت می کنند.
آیت الله حیدری در ادامه بر انعکاس صدای اعتراض مردم خوزستان در سطوح بالا تاکید کرد و گفت: صدای مردم خوزستان به صورت هر چه رساتر به مسئولان رساندیم و موضوع انتقال آب کارون به مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و رئیس مجلس، قوه قضاییه، شورای امنیت ملی و در هر جایی که صدای خوزستان برسد رسانیدیم و امیدواریم جلوی اجحاف را گرفته شود.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه این اعتقاد وجود دارد که نظام جمهوری اسلامی این ظرفیت بالا را دارد  که جلوی این تبعیض ها و غیرقانونی ها را بگیرد، اخبار مربوط به تصویب طرح انتقال آب کارون به اصفهان را  نیز ناصحیح دانست.
وی در این رابطه اظهار کرد: چیزی که از دولت شنیده  شده است، این است که قرار است، کمیته ای برای ساماندهی مدیریت آب تشکیل شود و این امر به معنی انتقال آب نیست.
آیت الله حیدری در پایان یادآور شد: در شورای عالی امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی مطالبات مردم را مطرح شده است و قول رسیدگی به این مطالبات داده شده است.

کد خبر ۴۵۱۰۸۲۰

مطالب مرتبط

حریم رودخانه پلدختر و معمولان بررسی دقیق‌تری شود

باران نیوز

اعزام ۵ گروه از تیم عملیات ویژه اورژانس به مناطق سیل‌زده خوزستان

باران نیوز

کاهش ٢٣ درصدی جرایم در نیروهای مسلح

باران نیوز