یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
جامعه

تولید ۴۵ هزار تن نخاله ساختمانی در پایتخت


متن کامل خبر:

 به گزارش خبرگزاری مهر ،پیروز حناچی  با بیان این که حجم بالایی از زباله و نخاله در شهر ما تولید می شود که روزانه بالغ بر ۹ هزار تن است گفت :  تصور کنید که برای جابجایی این مقدار زباله چقدر کامیون در شهر تردد می کنند. علاوه بر این ۴۵ هزار تن نخاله ساختمانی هم می‌شود که ما نمی توانیم همه اینها را با بازیافت به چرخه برگردانیم و امیدوارم بتوانیم راندمان بازیافت را افزایش دهیم.
حناچی با بیان اینکه خیلی از کشورهای دنیا زباله را طلای کثیف می نامند گفت: علت این نامگذاری آن است که از این زباله ها حداکثر بازیافت صورت میگیرد حتی در کشورهای پیشرفته آب شرب مصرفی چندین بار به چرخه برمیگردد و دوباره مورد استفاده قرار می گیرد و من فکر می کنم واژه اسراف درباره عملکرد ما واژه درستی است‌ چرا که از ابتدا به ما آموزش داده نشده است که ثروت های خدادادی محدود است و باید به درستی از آنها استفاده کنیم.
شهردار تهران در ادامه گفت: در نمایشگاه اکسپو در میلان در سال ۲۰۱۶ در غرفه آلمان میزان زباله تولیدی یک خانواده آلمانی در سال را به نمایش گذاشته بودند که به اندازه یک ساختمان چند طبقه بود. من فکر می‌کنم اگر چنین کاری برای یک خانواده ایرانی انجام شود میزان زباله تولید شده بسیار بیشتر خواهد بود. به هر حال امیدوارم بهره وری بازیافت زباله بیشتر شود و همینطور تولید زباله نیز کاهش یابد و ما مثل خیلی کشورهای دیگر بتوانیم بیشتر پسماند را به چرخه برگردانیم.

کد خبر ۴۵۴۲۳۰۰

نورا حسینی

مطالب مرتبط

مدارس دماوند، پردیس، رودهن و فیروزکوه تعطیل شد

باران نیوز

تامین منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان

باران نیوز

تشکیل دوباره باند جعل برند روغن موتورهای معتبر/دستگیری متهمان

باران نیوز