سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸
بازار

حمایت از صنایع کشور ضرورتی ملی و فراجناحی است


متن کامل خبر:

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از گروه خودروسازی سایپا، داود حسین‌زاده افزود: صنعت خودرو به‌عنوان یک بخش مهم و تأثیرگذار در اقتصاد کشور محسوب می‌شود و در یک‌سال اخیر، طرح‌های ماندگاری در حوزه بومی‌سازی و تکیه بر توانمندی‌های داخلی در این صنعت صورت گرفته است.
وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تأکید مقام معظم رهبری بر ضرورت شناسایی و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی در حوزه صنایع کشور تصریح کرد: نام‌گذاری سال جاری به‌نام رونق تولید و تأکید مستمر معظم‌له بر حمایت از صنایع و کارخانجات تولید کالای ایرانی، باید به‌عنوان شاخصه عملکرد رسانه‌های ارزش‌مدار کشور در مواجهه با صنایع مورد توجه قرار گیرد.
حسین‌زاده خواستار پرهیز از نگاه جناحی و سیاسی به صنایع به‌ویژه خودروسازی شد و با انتقاد از برخی هجمه‌ها علیه صنعت خودرو در رسانه‌های ارزشی کشور، گفت: در حمایت از فعالیت کارکنان ایرانی در بخش تولید به‌ویژه در صنعت خودرو، ضمن شکل‌دهی به رویکرد ملی و کلان، باید از کشاندن منازعات سیاسی و جناحی به این بخش پرهیز کنیم.
فرمانده حوزه بسیج سایپا افزود: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب تأکید دارند، رونق تولید و فعالیت مؤثر کارخانه‌های کشور به‌ویژه در بخش خودروسازی باتوجه به اشتغال حجم بالای نیروی انسانی و زنجیره تأمین بسیار گسترده و سراسری، نقش بی‌بدیلی بر تولید ناخالص داخلی داشته و در صورت اجرای صحیح مأموریت‌های تولیدی، می‌تواند زمینه رشد اقتصادی کشور و ارزش پول ملی را فراهم کند.
وی با اشاره به فعالیت بخش زیادی از نیروهای بسیجی و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی کشور اظهارکرد: این افراد همواره با پیروی از فرامین رهبری و گام‌نهادن در مسیر سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی، برای رونق تولید در کشور تلاش کرده‌اند.
حسین‌زاده خواستار توجه جدی رسانه‌ها به‌ویژه مطبوعات و روزنامه‌نگاران ارزشی به صنعت خودرو شد و گفت: همان‌گونه که نیروهای ارزشی در همه عرصه‌ها پیشرو بوده و الگو و سرمشق آحاد جامعه محسوب می‌شوند، بی‌تردید پرهیز از هرگونه فضاسازی منفی بر علیه صنعت خودرو و تلاش جهت ایجاد محیط مساعد در جامعه رسانه‌ای کشور برای ایجاد آرامش در فعالیت‌های تولیدی امری است که مسئولیت آن متوجه رسانه‌های ارزش‌مدار، مسئولیت‌پذیر و دلسوز کشور است.

کد خبر ۴۷۸۰۷۴۶

مطالب مرتبط

گزارش تصویری بازدید وزیر دفاع از خطوط تولید گروه سایپا

باران نیوز

۷۰۰۰ نفر ساعت آموزش برای مجریان انتخابات در مرکزی ارائه شد

باران نیوز

جشنواره فروش ویژه ۱+۱ پلیور و سویشرت جین‌وست

باران نیوز