چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
  • صفحه اصلی
  • ورزش
  • سه طلا و نقره دیگر برای ووشوکاران/ ایران در آستانه تکرار قهرمانی
ورزش

سه طلا و نقره دیگر برای ووشوکاران/ ایران در آستانه تکرار قهرمانی


متن کامل خبر:

به گزارش خبرنگار مهر، پانزدهمین دوره رقابتهای ووشو قهرمانی جهان که از روز یکشنبه هفته جاری با حضور ۶۰۰ ووشوکار از ۱۰۲ کشور به میزبانی چین در شهر شانگهای آغاز شده، عصر امروز به پایان می رسد. در رقابتهای بامداد امروز تیم کشورمان موفق به کسب سه مدال طلا توسط میلادعارفی مقام، عرفان آهنگریان، یوسف صبری و یک مدال نقره توسط هانیه رجبی شد تا جمع مدالهای ایران به عدد ۱۰ برسد. 
هانیه رجبی تالوکار شایسته کشورمان که روز گذشته یک مدال نقره در فرم «نن دائو» کسب کرده بود، امروز هم در فرم «نن گوئن» با امتیاز ۹.۵۸ به مدال نقره دست یافت. در این فرم نماینده هنگ کنگ با ۹.۶۱ طلا گرفت و آمریکا هم با ۹.۵۷ بعد از ایران در جای سوم ایستاد.
عرفان آهنگریان در مبارزه نهایی وزن ۶۵ کیلوگرم در پیکار با «ماگومد عبدالخالیکوف» از روسیه به برتری دست یافت و به نشان طلا دست یافت. وی پیش از فینال «جاناتان سوزا»از برزیل، «هریس سوفیان» از اندونزی، «وان ویت» از ویتنام و «کلمنته» از فیلیپن را شکست داده بود. 

در مبارزه نهایی وزن ۷۵ کیلوگرم یوسف صبری برابر «سعد بوریکا» از مراکش به پیروزی دست یافت و طلای دیگر را برای تیم ایران کسب کرد. وی برای رسیدن به دیدار پایانی «مازخان» از پاکستان، «بنبدرا» از فرانسه و  «محمد دیحا» از تونس را از پیش رو برداشته بود. 
میلاد عارفی مقام درمبارزه برای کسب مدال طلای وزن ۸۵ کیلوگرم در پیکار با «فام چونگ مین» از ویتنام به برتری دست یافت طلایی دیگر را برای کشورمان کسب کرد. وی برای رسیدن به دیدار نهایی «دانیل سرجیو» از رومانی، «زینال اصلان» از ترکیه و «سعد جورجیس» از لبنان را شکست داده بود.
همچنین در رقابتهای دوئلین(مبارزه نمایشی) که ۱۴ تیم حضور داشتند تیم ایران با ترکیب فرشاد عربی، نوید مکوندی و امیرمحمدرضایی امتیاز۹.۳۶ را ثبت کرد و در جای هفتم ایستاد.  
در ادامه این مسابقات از ساعت ۱۰ صبح به وقت تهران محسن سیفی و علی خورشیدی در مبارزه پایانی به دیدار رقبای خود می روند. 
تیم ملی ووشو ایران تا اینجای کار موفق به کسب هشت، یک نقره و یک برنز شده و در آستانه کسب عنوان قهرمانی در بخش ساندا قرار گرفته است. الهه و  شهربانو منصوریان، مریم هاشمی،محمد علی مجیری، تیم دوئلین، محسن محمد سیفی، عرفان آهنگریان و یوسف صبری هشت مدال طلا، هانیه رجبی یک نقره و زهرا کیانی هم یک برنز کسب کرده اند. 

کد خبر ۴۷۵۳۸۴۸

مطالب مرتبط

بازیکنان استقلال و پرسپولیس در آغوش مارک ویلموتس

باران نیوز

یک بام و دوهوا در احکام انضباطی فدراسیون وجود دارد

باران نیوز

برتری تیم ملی هندبال ایران برابر تیم عراق

باران نیوز