پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
فرهنگ

فرصت آموزش نوین با مخاطبان بیشتر


متن کامل خبر:

به گزارش خبرگزاری مهر، با شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری امکان برگزاری کلاس‌های آموزشی و کارگاه‌های هنری به صورت حضوری وجود ندارد. با توجه به اینکه آموزش تعطیل‌شدنی نیست و همواره باید پیوند بین مخاطب و مدرسان حفظ شود، لزوم برگزاری کلاس‌ها در قالب‌های دیگری احساس می‌شود. علاوه بر این در روزهای کرونایی که درخواست می‌شود در خانه‌هایمان بمانیم، اوقات فراغت بیشتری در اختیار داریم و خوب است که با فرا گرفتن هنرهای جدید این اوقات را پر کنیم و سرگرم شویم.
در این راستا فرهنگسرای سرو در قالب طرح «جشنواره خدمت» کلاس‌های آموزشی خود را در فضای مجازی برگزار می‌کند؛ شیوه برگزاری این کلاس‌ها چنین است که مدرس کلاس در قالب ویدئو مباحث موردنظر خود را تدریس کرده و از طریق صفحه اینستاگرامی فرهنگسرای سرو منتشر می‌شود. علاوه بر این در قالب‌های عکس، گزینش محتوا، پوستر، اینفوگرافی، پادکست‌های آموزشی نیز مطالب آموزشی ارائه می‌شود.
تاکنون تعدادی از کلاس‌های آموزشی این مرکز از جمله کلاس‌های خوشنویسی، طراحی و نقاشی، مبانی موسیقی، آموزش‌های کودکان در دوره مهد و پیش دبستانی، موسیقی، زبان انگلیسی گروه سنی کودک، نوجوان و بزرگسال و داستان‌نویسی و فیلمنامه‌نویسی از مقدماتی تا پیشرفته به صورت ویدئو در فضای مجازی منتشر شده و در اختیار عموم قرار دارد.
فرصت برگزاری کلاس در فضای مجازی علیرغم محدودیت‌هایی که داراست، فضای متنوعی را پیش‌روی مخاطبان قرار داده است. در کنار استفاده از تکنولوژی‌های نوین و به روز در آموزش، برگزاری کلاس‌ها در فضای مجازی سبب می‌شود تا کلاس‌ها مخاطبین بیشتری پیدا کند.
علاقه‌مندان برای اطلاع از دوره‌های در حال برگزاری و استفاده از کلاس‌های فضای مجازی به شبکه‌های اجتماعی @farhangsara_sarv مراجعه کنند.

کد خبر ۴۸۸۸۳۹۱

مریم علی بابایی

مطالب مرتبط

آثار توقیفی پیداشده در اتریش باید به ایران مسترد شود

باران نیوز

برج‌های تاریخی تهران در شب رحلت امام خمینی (ره) خاموش می‌شوند

باران نیوز

«جنگ در مرخصی» منتشر شد

باران نیوز