پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
دین و اندیشه

مبانی حقوق عمومی با تاکید بر منظومه فکری آیت الله جوادی آملی


متن کامل خبر:

به گزارش خبرگزاری مهر، در راستای همکاری‌های مشترک سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا، کتاب «مبانی حقوق عمومی با تاکید بر منظومه فکری آیت الله جوادی آملی، کتاب مبانی تحلیلی نظام حقوقی- سیاسی اسلام آماده انتشار شد.

کتاب «مبانی حقوق عمومی» با تاکید بر منظومه فکری علامه آیت الله جوادی آملی ضمن تحلیل مبانی حقوق عمومی و ساماندهی تحلیلی مسائل کلان نظام حقوقی اسلام؛ ساحت‌های حقوق عمومی را به بوته بحث و تحلیل می‌گذارد و در حوزه شکل و ساختار حکومت، نظام ولایت امر و امامت امت را تبیین کرده و در بخش پایانی به اهم شاخه‌های حقوق عمومی در حوزه‌های حقوق بشر، عدالت اداری، آزادی‌های بنیادین و حقوق بین الملل می‌پردازد.

این کتاب دومین تجربه همکاری مشترک سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا است.

پیش از این در پی انعقاد تفاهم نامه همکاری بین مرکز تدوین کتب آموزشی پژوهشگاه علوم وحیانی معارج وابسته به بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا و سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت)، مبنی بر تدوین کتب مورد نیاز مراکز آموزشی دانشگاهی بر اساس اندیشه آیت الله العظمی جوادی آملی، نخستین جلد از این آثار با عنوان «فطرت» آماده و منتشر گردید.

در نشست پیشین حجت الاسلام روح الهی، معاونت پژوهشی و آموزشی بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا با حجت الاسلام ذبیحی، سرپرست سازمان سمت بر تهیه منابع درسی در حوزه علوم انسانی با محوریت آثار و منظومه فکری آیت الله العظمی جوادی آملی تاکید شد.

در این راستا کتاب حاضر علاوه بر کتاب معین برای اساتید، برای دانشجویان رشته‌های حقوق عمومی، حقوق بشر و حقوق بین الملل بویژه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به عنوان منبع درسی قابل استفاده خواهد بود.

کد خبر ۴۵۶۸۱۲۹

مهرنوش محمدزاده

مطالب مرتبط

مرزگذاری طائفه‌ای نداریم و نماد وحدت، آزادی قدس شریف است

باران نیوز

مصرف زدگی نوعی توسعه کاذب است/ لازمه احساس شادی انسان در زندگی

باران نیوز

ضرورت تشکیل صرافی اسلامی/ مقاومت تنها راه مقابله با تحریم است

باران نیوز