سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
استان‌ها

کشف ۲۵ تن شکر قاچاق در زنجان


متن کامل خبر:

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از نیروی انتظامی استان زنجان، سردار رحیم جهانبخش افزود: مأموران پلیس آگاهی استان حین گشت زنی در سطح شهرستان زنجان به یک دستگاه کامیون مشکوک شدند و شکرهای که خارج از شبکه توزیع می‌شد،، کشف شد.
وی با بیان اینکه بیش از یک و نیم میلیارد ریال ارزش ریالی این محموله است، ادامه داد: کامیون توقیف و راننده به مراجع قضائی معرفی شد.
دستگیری باند فیشینگ کاران با ۷۰۰ میلیون ریال برداشت غیر مجاز
رئیس پلیس فتا استان زنجان از شناسایی و دستگیری عاملان برداشت غیرمجاز از حساب بانکی تعدادی از شهروندان در سراسر کشور خبر داد و گفت: این سارقان اینترنتی بیش از ۷۰۰ میلیون ریال از طعمه و شکرهای خود با ترفند تبلیغ و فروش انواع مختلف سلاح، کلاهبرداری کرده بودند.
سرهنگ محمدعلی آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان افزود: طی رصد و گشت زنی‌های مستمر انجام شده در فضای مجازی، کانالی در شبکه اجتماعی تلگرام شناسایی شد که با ترفند تبلیغ و فروش انواع مختلف سلاح از قبیل (چاقو، پنجه بوکس، شوکر و اقلام دیگر) افراد را به درگاه‌های جعلی بانکی (فیشینیگ) هدایت می‌کردند و با دریافت اطلاعات کارت بانکی قربانیان اقدام به کلاهبرداری از آنها می‌نمودند، موضوع ضمن تشکیل پرونده، تا شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان ارتکاب جرم در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: با اقدامات فنی، شیوه و شگردهای خاص پلیسی دو نفر از متهمان به هویت‌های معلوم در یکی از استان‌های همجوار مورد شناسایی قرار گرفتند و ضمن هماهنگی و گرفتن دستور قضائی اکیپی از کارآگاهان این پلیس به محل سکونت آنها مراجعه کردند و با توقیف کلیه ادله‌های دیجیتالی نامبرده‌ها دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شدند.
آدینه لو ادامه داد: در بازجویی‌های اولیه انجام شده متهمان منکر هرگونه ارتکاب خلافی شدند، ولی پس از مواجهه با مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان به جرم خود اقرار کردند.
وی گفت: متهمان در اظهارات خود بیان داشتند در شبکه اجتماعی تلگرام عضو می‌باشند و با تبلیغ و فروش چاقو، پنجه بوکس، شوکر و اقلام دیگر ضمن هدایت قربانیان به درگاه‌های جعلی بانکی “فیشینیگ”، پس از بدست آوردن اطلاعات کارت بانکی و رمز دوم حساب طعمه‌های خود اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب آن‌ها می‌کردند.

کد خبر ۴۶۳۷۱۲۱

مطالب مرتبط

۳ درصد دانشجویان برای تحصیل به خارج از کشور اعزام می‌شوند

باران نیوز

استقرار موکب‌های استقبال از زائران خارجی اربعین حسینی در آستارا

باران نیوز

افزایش سرمایه چادرملو به رقم ۶۷ هزار میلیارد ریال تصویب شد

باران نیوز