پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
استان‌ها

۹۷ درصد مشاغل غیرضروری در خراسان جنوبی تعطیل شده اند


متن کامل خبر:

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صادق معتمدیان عصر در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی از سوی ستاد ملی به استان ابلاغ شده و اجرایی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه با تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی تمامی دانشگاه‌ها و مدارس استان تا بیستم فروردین تعطیل خواهند بود، بیان کرد: در ادارات نیز طبق رویه سابق، یک سوم کارکنان به صورت شیفتی خدمات را ارائه خواهند کرد.
وی با تاکید بر اینکه کنترل گلوگاه‌های ورودی و خروجی استان همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: خراسان جنوبی جز استان‌هایی است که در بخش درمان، کار را مدیریت کرده است.
معتمدیان عنوان کرد: از روز اول شیوع این بیماری اجازه ندادیم دانشگاه علوم‌پزشکی درگیر مسائل جانبی مانند تدارکات و پشتیبانی شود.
وی بر تمرکز بر رسیدگی به نمونه‌های مثبت کرونا در استان تاکید کرد و افزود: طرح غربالگری کرونا نیز همچنان برای شناسایی افراد مشکوک با قوت پیگیری شود.
استاندار خراسان جنوبی به بازدید از روند طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان اشاره کرد و بیان داشت: از تلاش‌های خالصانه فرمانداران، هلال احمر، راهداری، پلیس و بسیج استان صمیمانه قدردانی می‌کنیم.
معتمدیان با بیان اینکه با همکاری اصناف بیش از ۹۷ درصد مشاغل غیرضروری در استان تعطیل شده‌اند، بیان کرد: اصناف در تعطیلی اماکن تجاری همراهی قابل تقدیری داشته‌اند.
استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: برخورد مناسب نیروی انتظامی و فرهنگ خوب مردم موجب شده تا با کمترین تذکرات و تنش، همراهی مردم و اصناف را شاهد باشیم.

کد خبر ۴۸۹۰۴۲۱

مطالب مرتبط

برگزاری جشنواره بهار قرآن به مناسبت ماه رمضان در اراک

باران نیوز

برگزاری مسابقه معرفی بازی‌های بومی که قابلیت اجرا در منزل دارد

باران نیوز

کمک ۱۵ میلیارد تومانی فعالان اقتصادی گلستان برای مقابله با کرونا

باران نیوز